Izdelek je testiralo in odobrilo francosko združenje SNSM
Jopič smo zasnovali v sodelovanju francoskega združenja SNSM. Od leta 2020 znamka Tribord in francosko združenje SNSM sodelujeta na vseh stopnjah razvoja, od začetnega določanja lastnosti do oblikovanja prototipov in preizkusov na morju. Jopič smo testirali v laboratoriju, v vodi in v dejanskih pogojih uporabe.
Učinkovitost
Jopič je namenjen odraslim. Jadralna oprema lahko zajame zrak in vpliva na uporabo. Reševalni jopič je opremljen z mehurjem, kar omogoča enostavno uporabo.
Jopič smo testirali skladno z natančnimi protokoli.
Tehnični podatki
Lastnosti:
- sprožilec UML MK5,
- skladnost s standardom ISO 12401,
- spodnja zaponka,
- kovinska zaponka,
- mehur, ki omogoča hitro obračanje osebe, je bil razvit v sodelovanju s francoskim združenjem (SNSM),
- navodila za zlaganje,
- prostor za pritrditev svetilke.
Teža: 891 g.
Za koga je primeren reševalni jopič?
Jopič je primeren za osebe teže od 40 do 120 kg in z obsegom pasu od 60 do 120 cm. Izdelek ni primeren za otroke, mlajše od 6 let.
Podnevni in ponoči viden reševalni jopič
Viden reševalni jopič je zelo pomemben za reševanje. Oranžna barva je vidna v različnih vremenskih pogojih (dež, megla, sonce). Odsevni trakovi poskrbijo za vidnost ponoči.
Svetilko lahko enostavno pritrdite na jopič. Svetilka se prodaja ločeno (referenca 8641191).
Kako nastaviti reševalni jopič
Da lahko služi svojemu namenu, mora biti reševalni jopič ustrezno nastavljen: - trak v predelu trebuha mora biti zaprt in zadostno zategnjen,
- trak med nogami mora biti zadostno zategnjen. Če traka nista zategnjena, se bo zmanjšala učinkovitost reševalnega jopiča.
Preverjanje izdelka pred vožnjo
Pred odhodom na morje priporočamo, da preverite rešilni jopič:
- preverite splošno stanje jopiča (mehur, zaponka, traki itd.), - prepričajte se, da na jopiču ni znakov obrabe, - preverite zeleno oznako na sprožilcu in natisnjen rok uporabe, - odvijte plinsko enoto in preverite, da pokrovček ni preluknjan, da enota ni korodirana, in vsaj enkrat na leto preverite, ali je teža skladna z navedeno.
Preverjanje prepuščanja reševalnega jopiča
Tesnost preverite tako, da ga napihnete z ustnikom. Preverite, če jopič ostane napihnjen 12 ur in ga potem zložite skladno z navodili. V primeru prepuščanja ali poškodbe ga zamenjajte. Datume vzdrževanja napišite v tabelo na notranjem delu. Priporočamo, da po 10 letih zamenjate reševalni jopič.
Ponovna aktivacija reševalnega jopiča
V primeru, da je jopič preluknjan, izvedite naslednje:
1. Odstranite kartušo CO2 in solno kartušo. 2. Zamenjajte solno kartušo UML (referenca 8641190).
3. Zamenjajte 33-gramsko kartušo CO² (referenca 8589883).
Pri namestitvi sledite tem korakom, saj lahko zadenete novo kartušo, če je bil sistem za aktivacijo navoja že prej uporabljen.