Za koga je zasnovan jopič?
Jopič je zasnovan za jadralce, ki tehtajo od 40 do 130 kg, njihov obseg pasu pa meri od 60 do 130 cm.
Kako deluje sistem samodejnega napihovanja?
Pri padcu v vodo se navoj nemudoma raztopi in sproži iglo, ki prebode kartušo s stisnjenim CO2 in zračna komora se napihne v manj kot petih sekundah.
Priprava rešilnega jopiča na ponovno uporabo:
s pomočjo zadnje strani ventila izpraznite jopič.
Prepognite komoro in zapnite tekstilno prevleko.
Zamenjajte kartušo in navoj v skladu z navodili kompleta za pripravo rešilnega jopiča na ponovno uporabo: 8303768.
Preverite jopič, preden odrinete - Prvi del
CO² kartuša (20 g): preverite, da ni preluknjana in da nima znakov korozije ter da je čvrsto privita. Sprožilnik (črn): preverite, ali je čvrsto privit, da ni potekel rok uporabe in da ima zeleno kapico, mehanizem za perforacijo (rumen): preverite, ali je zeleno tesnilo na svojem mestu (zeleni trikotnik), ki kaže na to, da jopič ni bil aktiviran.
Jopič: preverite, ali je jopič cel in da ni znakov obrabe (natrganost, obrabljenost) ter da je napihljivi mehur pospravljen v lastni torbici.
Preverite jopič, preden odrinete - Drugi del
Poleg tega redno (vsaj enkrat letno): - Rešilni jopič napihnite z ustnikom in pustite napihnjenega 24 ur: tlak v rešilnem jopiču ne sme pasti.
- Preverite rok uporabnosti sprožilca.
Kako ponovno usposobiti jopič?
Pazite na pravilen vrstni red:
1. Odstranite kartušo s CO² in navoj. 2. Zamenjajte navoj.
3. Zamenjajte kartušo s CO².
Pri namestitvi sledite tem korakom, saj lahko zadenete novo kartušo, če je bil sistem za aktivacijo navoja že prej uporabljen.
Kdaj moram zamenjati kartušo in sprožilec (navoj)?
Datumi na kartuši s CO² in navoju imajo različen pomen.
- Na navoju je naveden rok uporabe v naslednji obliki: 05 2025 (maj 2025). Po preteku roka uporabe morate navoj zamenjati.
- CO² kartuša ima naveden datum izdelave, v obliki 05 2021 (izdelano maja 2021): Kartušo morate zamenjati v petih letih po datumu proizvodnje.
Pogoji shranjevanja
Sprožilec uporablja navoj UML, ki je občutljiv na vodo in vlago.
Shranjevanje na vlažnem, slabo prezračenem in/ali toplem mestu lahko povzroči kondenzacijo, ki jopič sproži. Da bi se izognili sproženju ob nepravem času, priporočamo, da se prepričate, da je jopič suh (znotraj in zunaj), preden ga shranite na dobro zračnem mestu. Shranjevanje na vlažnem, slabo prezračenem in/ali toplem mestu lahko povzroči kondenzacijo, ki jopič sproži.